Seaded

Menüüs „Seaded“ saad muuta enda kasutajakonto andmeid.

Seaded rippmenüü

Kasutaja andmed

Menüüs „Seaded“ on igal kasutajal võimalik avanevas alamenüüs „Minu andmed“ muuta või täiendada oma Korto portaali sisestatud andmeid. Samuti saab siit vajadusel oma kasutajakonto kustutada.

Seaded menüü

Igal ühistul on komplekt isiku andmetest sellisel kujul, nagu need ühistu esindaja (administraatori) poolt sisestati. Kui isik soovib uuendada oma andmeid korraga kõikide ühistute juures, siis peaks ta märkima linnukese valiku „muuda ka kõikides ühistutes“ juures.

NB! Isiku andmed muudetakse ühistu juures vaid juhul, kui tal on selles ühistus enda andmete muutmise õigus.

Kõigepealt on võimalik valida asjaajamise keel. Seejärel avalehena kuvanduv leht. Et juhatuse liikmed saaksid vajadusel operatiivselt omanikuga ühendust võtta, tuleks sisestada ka telefoninumbrid. Arvete ja muude teadete saamiseks on vajalik e-maili aadress.

Samuti saab iga kasutaja määrata, kas ta soovib saada Korto uudiseid ja koostööpartnerite pakkumisi. Muudatustest või seisakutest portaalis teavitame automaatselt kõikide lepinguliste klientide kontaktisikuid, samuti edastame teisi olulisi teateid. Tavakasutajatele saadetakse aga väga harva üksnes tähtsamaid uudiseid, kui need puudutavad enamat kui 50% kasutajaist.

Pärast muudatuste tegemist tuleb vajutada lehe allservas asuvat nuppu „Salvesta“

Parooli muutmine

Parooli muutmine on kasulik kohe esimese sisselogimise järel. Õigupoolest vaikimisi portaalile pääsemiseks parool puudub. Paroolita pääseb isik portaali juurde kas ID-kaardi, mobiil-ID, Smart-ID või internetipanga kaudu läbi isiku tuvastamise. Kui on ette näha, et mõnikord võib tekkida portaali sisenemise vajadus arvutist, millel puudub ID-kaardi lugeja või kui näiteks pangakoodide kaudu sisselogimine on tihti tülikas,tuleks siin luua endale meelepärane ja hästi meeles seisev parool. Kui isik on endale parooli loonud, saab ta tulevikus oma õigustes portaali andmete juurde isikukoodi ja parooli abil.

Parool peab vastama järgmistele nõuetele:

  • Peab olema vähemalt 6 tähemärki.
  • Ei tohi olla pikem kui 128 tähemärki.
  • Ei tohi tohi olla sama, mis vana parool.
  • Ei tohi sisaldada sinu nime, isikukoodi ega sünnipäeva.
  • Tohib sisaldada ainult tavalisi tähti ja numbreid. Täpitähed ja erimärgid pole lubatud.
  • Peab sisaldama vähemalt kolme erinevat tähemärki. Suur- ja väiketähed loetakse erinevaks.

Kasutaja kustutamine

Kasutaja kustutamine on pöördumatu ning enne „Kasutaja kustutamise“ menüüs „Kustuta“ nupule vajutamist tasuks põhjalikult tegurdust kaaluda.